TL BONG DA HOM NAY |
|
11/5 17:00 | | | | |
|
11/5 18:30 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
Hiệp 1 | | | | |
11/5 21:00 | West Ham Utd | Luton Town | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
11/5 23:30 | Nottingham Forest | Chelsea | Draw |
| | | |
|
11/5 19:00 | | | | |
11/5 21:15 | | | | |
|
11/5 23:30 | | | | |
12/5 02:00 | Athletic Bilbao | Osasuna | Draw |
| | | |
|
11/5 19:00 | Racing Santander | Mirandes | Draw |
| | | |
11/5 21:15 | Sporting Gijon | Andorra FC | Draw |
| | | |
|
11/5 21:15 | Racing Ferrol | Alcorcon | Draw |
| | | |
11/5 23:30 | | | | |
12/5 02:00 | | | | |
|
11/5 23:00 | | | | |
12/5 01:45 | | | | |
|
11/5 20:30 | | | | |
11/5 20:30 | | | | |
11/5 20:30 | M.gladbach | Ein.Frankfurt | Draw |
| | | |
11/5 20:30 | | | | |
11/5 23:30 | | | | |
|
11/5 18:00 | Schalke 04 | Hansa Rostock | Draw |
| | | |
11/5 18:00 | | | | |
11/5 18:00 | Hertha Berlin | Kaiserslautern | Draw |
| | | |
12/5 01:30 | Holstein Kiel | Fort.Dusseldorf | Draw |
| | | |
|
11/5 18:30 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | Ross County | Motherwell | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | Livingston | St. Johnstone | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | | | | |
|
11/5 21:30 | | | | |
11/5 21:30 | | | | |
12/5 00:00 | Estoril | Sporting Lisbon | Draw |
| | | |
12/5 02:30 | Vitoria Guimaraes | Braga | Draw |
| | | |
|
11/5 18:00 | | | | |
11/5 20:30 | Spartak Moscow | Krasnodar | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | | | | |
12/5 01:30 | | | | |
|
11/5 20:00 | Araz Nakhchivan | Turan Tovuz | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Zire IK | Karabakh Agdam | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | Gornik Zabrze | Stal Mielec | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Jagiellonia | Korona Kielce | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Rakow Czestochowa | Pogon Szczecin | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Arsenal Dzyarzhynsk | FK Slutsk | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | | | | |
|
11/5 21:00 | Siroki Brijeg | Velez Mostar | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Arda Kardzhali | Botev Plovdiv | Draw |
| | | |
11/5 23:30 | | | | |
|
11/5 23:15 | | | | |
11/5 23:15 | | | | |
12/5 01:45 | | | | |
|
11/5 22:00 | NK Varazdin | HNK Rijeka | Draw |
| | | |
12/5 00:30 | Dinamo Zagreb | NK Osijek | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Kuressaare | Tammeka Tartu | Draw |
| | | |
|
12/5 00:00 | Dinamo Batumi | FC Telavi | Draw |
| | | |
|
11/5 20:30 | MTK Budapest | Puskas Akademia | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | | | | |
12/5 00:30 | | | | |
|
12/5 00:00 | Atromitos | Asteras Tripolis | Draw |
| | | |
12/5 00:00 | Pas Giannina | Volos NFC | Draw |
| | | |
12/5 00:00 | | | | |
12/5 00:00 | Panserraikos | Kifisia FC | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
12/5 00:00 | Valur Rey. | KA Akureyri | Draw |
| | | |
|
11/5 22:00 | Hapoel Tel Aviv | Ashdod | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | Maccabi P.Tikva | H. Petah Tikva | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | Hapoel Jerusalem | Beitar Jerusalem | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | Maccabi Netanya | Hapoel Hadera | Draw |
| | | |
12/5 00:30 | Maccabi Haifa | Maccabi TA | Draw |
| | | |
|
11/5 19:00 | Turan (KAZ) | Zhetysu Taldykorgan | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | | | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
11/5 23:00 | | | | |
|
11/5 23:00 | | | | |
|
11/5 19:00 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 23:00 | | | | |
|
12/5 00:00 | Steaua Bucuresti | CFR Cluj | Draw |
| | | |
|
11/5 20:30 | Zelez. Podbrezova | Slo. Bratislava | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | | | | |
11/5 23:00 | | | | |
11/5 23:00 | Zemplin Michalovce | Zlate Moravce | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | | | | |
|
11/5 20:00 | | | | |
11/5 22:30 | | | | |
12/5 01:15 | | | | |
|
11/5 20:00 | | | | |
11/5 20:00 | Banik Ostrava | Mlada Boleslav | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Sparta Praha | Slavia Praha | Draw |
| | | |
|
11/5 23:00 | Pafos FC | Omonia Nicosia | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | | | | |
11/5 23:00 | Anorthosis | Aris Limassol | Draw |
| | | |
|
12/5 01:30 | | | | |
12/5 01:30 | Stade L. Ouchy | Yverdon | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | | | | |
11/5 20:00 | | | | |
11/5 22:30 | | | | |
|
11/5 17:00 | | | | |
11/5 22:00 | Shakhtar Donetsk | Dinamo Kiev | Draw |
| | | |
|
11/5 18:20 | | | | |
|
11/5 22:00 | Aust Lustenau | Blau Weiss Linz | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | Austria Wien | Wolfsberger AC | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | WSG Swarovski Tirol | SCR Altach | Draw |
| | | |
|
11/5 12:00 | Kyoto Sanga | Avispa Fukuoka | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Alb. Niigata (JPN) | Urawa Red | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Jubilo Iwata | Sagan Tosu | Draw |
| | | |
11/5 13:00 | Shonan Bellmare | Machida Zelvia | Draw |
| | | |
11/5 13:00 | Kawasaki Fro. | Consa. Sapporo | Draw |
| | | |
11/5 14:00 | Cerezo Osaka | Vissel Kobe | Draw |
| | | |
11/5 14:00 | Nagoya Grampus | Gamba Osaka | Draw |
| | | |
11/5 15:00 | FC Tokyo | Kashiwa Reysol | Draw |
| | | |
|
11/5 14:30 | | | | |
11/5 17:00 | Gangwon | Daejeon Hana Citizen | Draw |
| | | |
11/5 17:00 | | | | |
|
11/5 18:00 | Tianjin Tigers | Sh. Shenhua | Draw |
| | | |
11/5 18:35 | Wuhan Three T. | Shandong Taishan | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Beijing Guoan | Meizhou Hakka | Draw |
| | | |
|
11/5 22:00 | | | | |
11/5 22:00 | | | | |
12/5 01:00 | Al Shabab (KSA) | Al Ahli (KSA) | Draw |
| | | |
|
11/5 20:45 | Shamsazar Qazvin | Malavan Bandar | Draw |
| | | |
11/5 21:20 | | | | |
11/5 22:00 | Aluminium Arak | Sanat Naft | Draw |
| | | |
11/5 22:20 | | | | |
|
11/5 23:05 | Al Arabi (KUW) | Salmiya | Draw |
| | | |
|
11/5 18:00 | Ratchaburi | Muang Thong Utd | Draw |
| | | |
11/5 18:30 | Chiangrai Utd | Nakhon Pathom | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | Sukhothai | Police Tero FC | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
|
12/5 00:30 | | | | |
12/5 01:30 | Godoy Cruz | Barracas Central | Draw |
| | | |
12/5 03:30 | Independiente | Talleres Cordoba | Draw |
| | | |
12/5 05:45 | River Plate | C. Cordoba SdE | Draw |
| | | |
|
12/5 02:00 | Flamengo/RJ | Corinthians/SP | Draw |
| | | |
|
12/5 02:00 | San Antonio (BOL) | CD Guabira | Draw |
| | | |
12/5 04:30 | | | | |
12/5 07:00 | The Strongest | Nacional Potosi | Draw |
| | | |
|
11/5 23:30 | Huachipato | U. Espanola | Draw |
| | | |
12/5 07:00 | | | | |
|
12/5 05:15 | Atl. Bucaramanga | Junior Barranquilla | Draw |
| | | |
12/5 07:30 | | | | |
|
12/5 01:00 | Imbabura | Libertad (ECU) | Draw |
| | | |
12/5 03:30 | | | | |
12/5 06:00 | | | | |
|
12/5 04:00 | Sportivo Trinidense | Nacional(PAR) | Draw |
| | | |
12/5 06:30 | Sportivo Luqueno | Sportivo Ameliano | Draw |
| | | |
|
12/5 03:00 | Sport Boys | Comerciantes Unidos | Draw |
| | | |
12/5 03:30 | Cusco FC | Carlos A. Mannucci | Draw |
| | | |
12/5 06:30 | Sport Huancayo | Alianza Lima | Draw |
| | | |
12/5 09:00 | Cesar Vallejo | CD Los Chankas | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | Cerro Montevideo | Danubio | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Miramar Misiones | CA River Plate (URU) | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Racing Club (URU) | Dep. Maldonado | Draw |
| | | |
12/5 04:00 | | | | |
|
12/5 03:00 | Metropolitano | Dep.Guaira | Draw |
| | | |
|
12/5 06:37 | Atlanta United | D.C. Utd | Draw |
| | | |
12/5 06:37 | Charlotte FC | Nashville FC | Draw |
| | | |
12/5 06:37 | Philadelphia Union | Orlando City | Draw |
| | | |
12/5 06:37 | | | | |
12/5 06:37 | CF Montreal | Inter Miami | Draw |
| | | |
12/5 06:37 | New York RB | New England | Draw |
| | | |
12/5 06:52 | Columbus Crew | Cincinnati | Draw |
| | | |
12/5 07:37 | Sporting Kansas | Houston Dynamo | Draw |
| | | |
12/5 07:37 | St. Louis City SC | Chicago Fire | Draw |
| | | |
12/5 07:37 | | | | |
12/5 08:37 | Colorado Rapids | San Jose EQ | Draw |
| | | |
12/5 09:37 | LA Galaxy | Real Salt Lake | Draw |
| | | |
12/5 09:37 | Los Angeles FC | Vancouver WC | Draw |
| | | |
|
12/5 07:00 | | | | |
12/5 09:10 | | | | |
|
12/5 04:00 | | | | |
|
12/5 06:00 | | | | |
|
11/5 20:00 | Arab Contractors | Ittihad Alexandria | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | B. Al Mahalla | Ahly Cairo | Draw |
| | | |
|
11/5 23:00 | CR Belouizdad | ES Ben Aknoun | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | | | | |
11/5 23:00 | JS Kabylie | CS Constantine | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | USM Khenchela | MC Alger | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | | | | |
11/5 23:00 | | | | |
|
11/5 20:00 | Polokwane | Sekhukhune Utd | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | Moroka Swallows | Stellenbosch FC | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Mamelodi Sun. | Royal AM | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Orlando Pirates | Richards Bay | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Inverness C.T. | Montrose | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | Hamilton | Alloa Athletic | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | Uniao Torreense | Feirense | Draw |
| | | |
11/5 21:30 | Vilaverdense SC | Penafiel | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Arsenal-Tula | Neftekhimik Nizh | Draw |
| | | |
|
11/5 20:00 | Chrobry Glogow | Resovia | Draw |
| | | |
11/5 22:30 | Wisla Krakow | Lechia GD | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Stal Rzeszow | Nieciecza | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Asane Fotball | Start Kristiansand | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | Kongsvinger | Raufoss IL | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | | | | |
11/5 21:00 | Ranheim IL | Egersunds IK | Draw |
| | | |
|
11/5 22:00 | | | | |
11/5 22:00 | Slavia Kromeriz | MFK Chrudim | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | | | | |
|
11/5 20:00 | Kocaelispor | Sakaryaspor | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | | | | |
11/5 20:00 | | | | |
11/5 20:00 | Sanliurfaspor | Manisa FK | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | Tuzlaspor | Genclerbirligi | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | Erzurumspor FK | Eyupspor | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | Adanaspor | Bandirmaspor | Draw |
| | | |
|
11/5 23:00 | | | | |
11/5 23:00 | | | | |
|
11/5 18:00 | Trelleborgs | Utsiktens BK | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | GIF Sundsvall | Landskrona | Draw |
| | | |
11/5 20:00 | | | | |
|
11/5 19:30 | | | | |
11/5 19:30 | Floridsdorfer AC | Dornbirn | Draw |
| | | |
|
11/5 19:00 | Sonderjyske | Aalborg BK | Draw |
| | | |
|
11/5 12:00 | Vegalta Sendai | Thespa Kusatsu | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Shimizu S-Pulse | Kagoshima | Draw |
| | | |
|
11/5 14:30 | Busan I'Park | Chungnam Asan | Draw |
| | | |
11/5 17:00 | Ansan Greeners | Seoul E-Land | Draw |
| | | |
11/5 17:00 | Suwon Bluewings | Cheonan City | Draw |
| | | |
|
11/5 18:30 | Nanjing City | Chong. Tongliang | Draw |
| | | |
11/5 18:30 | Suzhou Dongwu | Guangxi Pingguo | Draw |
| | | |
|
11/5 17:00 | SHB Đà Nẵng | ĐT Long An | Draw |
| | | |
|
12/5 00:25 | Deportivo Moron | Gimnasia y Tiro | Draw |
| | | |
12/5 01:30 | Tristan Suarez | San Martin Tucuman | Draw |
| | | |
12/5 02:00 | Chaco For Ever | Almirante Brown | Draw |
| | | |
12/5 03:30 | Agropecuario AAC | San Martin SJ | Draw |
| | | |
12/5 04:00 | Atletico Rafaela | Defensores Unidos | Draw |
| | | |
12/5 05:00 | Brown de Adrogue | Aldosivi | Draw |
| | | |
|
12/5 03:00 | Operario/PR | Ponte Preta/SP | Draw |
| | | |
12/5 03:00 | | | | |
12/5 03:00 | SC Recife/PE | Brusque FC/SC | Draw |
| | | |
12/5 03:00 | Guarani/SP | Botafogo/SP | Draw |
| | | |
12/5 07:00 | | | | |
|
12/5 02:00 | CD Magallanes | Deportes Limache | Draw |
| | | |
|
12/5 04:05 | Detroit City FC | Phoenix Rising | Draw |
| | | |
12/5 06:05 | Hartford Athletic | Colorado Springs | Draw |
| | | |
12/5 06:35 | Tampa Bay Rowdies | Birmingham Legion | Draw |
| | | |
12/5 06:35 | Louisville City | Orange County SC | Draw |
| | | |
12/5 07:35 | FC Tulsa | Pittsburgh R. | Draw |
| | | |
12/5 07:35 | SA Scorpions | Las Vegas Lights | Draw |
| | | |
12/5 08:05 | New Mexico United | Oakland Roots | Draw |
| | | |
12/5 09:05 | Monterey Bay FC | Memphis 901 | Draw |
| | | |
|
11/5 14:00 | Lee Man FC | Sham Shui Po | Draw |
| | | |
|
11/5 22:15 | Gateshead | Solihull Moors | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | | | | |
11/5 22:00 | | | | |
11/5 23:00 | Gimnastic T. | SD Logrones | Draw |
| | | |
12/5 00:00 | | | | |
12/5 00:00 | Celta Vigo II | Rayo Majada. | Draw |
| | | |
12/5 00:00 | Recreativo Huelva | Algeciras | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Cordoba | Atl. Sanluqueno | Draw |
| | | |
12/5 01:00 | Fuenlabrada | CD Arenteiro | Draw |
| | | |
|
11/5 23:00 | | | | |
12/5 01:30 | | | | |
12/5 01:30 | Triestina | Giana Erminio | Draw |
| | | |
12/5 01:30 | | | | |
12/5 01:30 | Casertana | Audace Cerignola | Draw |
| | | |
12/5 01:30 | | | | |
12/5 02:00 | | | | |
|
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | Unterhaching | Dynamo Dresden | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | A.Bielefeld | Hallescher | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Vik.Koln | Jahn Regensburg | Draw |
| | | |
11/5 21:30 | Waldhof Man. | Sandhausen | Draw |
| | | |
|
11/5 21:00 | Stirling Albion | Dumbarton | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | | | | |
|
11/5 21:00 | Stockholm Intl | FBK Karlstad | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | Rosengard | Ljungskile SK | Draw |
| | | |
11/5 22:00 | United IK Nordic | Taby IS | Draw |
| | | |
|
11/5 18:45 | | | | |
|
11/5 14:30 | Spirit FC | Wollongong Wolves | Draw |
| | | |
11/5 16:00 | Hills Brumbies | APIA Tigers | Draw |
| | | |
11/5 16:00 | WS Wanderers U21 | Sydney Olympic | Draw |
| | | |
11/5 16:15 | St George City | Sutherland Sharks | Draw |
| | | |
|
11/5 14:00 | Peninsula Power | Moreton Bay Utd | Draw |
| | | |
11/5 14:00 | Gold Coast Knights | Redlands Utd | Draw |
| | | |
11/5 15:15 | Wynnum Wolves | Queensland Lion | Draw |
| | | |
|
11/5 12:30 | Campbelltown City | Para Hills Knights | Draw |
| | | |
11/5 12:30 | Adelaide Raiders | Modbury Jets | Draw |
| | | |
11/5 14:30 | White City W. | Adelaide Utd U21 | Draw |
| | | |
|
11/5 12:00 | Manningham Utd | Altona Magic SC | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Moreland City SC | Dandenong Th. | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Avondale Heights | Port Melbourne | Draw |
| | | |
11/5 16:00 | Hume City | Oakleigh Cannons | Draw |
| | | |
|
11/5 11:00 | Sperenza Osaka Nữ | Iga Kunoichi Nữ | Draw |
| | | |
11/5 11:00 | Nittaidai FIELDS (W) | Shizuoka SSU(W) | Draw |
| | | |
11/5 11:00 | Ehime FC Nữ | AS Harima Albion Nữ | Draw |
| | | |
|
11/5 12:00 | Chuncheon FC | Gyeongju KHNP | Draw |
| | | |
11/5 12:00 | Siheung Citizen | Gangneung City | Draw |
| | | |
|
12/5 01:45 | Milton Keynes Dons | Crawley Town | Draw |
| | | |
|
11/5 18:00 | Hannover II | Eimsbutteler | Draw |
| | | |
11/5 21:00 | SSV Jeddeloh | Spelle-Venhaus | Draw |
| | | |
11/5 23:00 | Drochtersen/Assel | FC Kilia Kiel | Draw |
| | | |
|
11/5 19:00 | Augsburg II | Ein.Bamberg | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | TSV Aubstadt | V. Aschaffenburg | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | Schalding Hein. | Wurzburger | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Greuther Furth II | Bayern Munich II | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |
|
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | Ein.Frankfurt II | Stuttgart II | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | TSV Schott Mainz | TSG Balingen | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Hoffenheim II | FSV Frankfurt | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Aalen | Astoria Walldorf | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Barockstadt FL | Bahlinger | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | Stuttgart Kickers | SGV Freiberg | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | | | | |
|
11/5 19:00 | Fort.Dusseldorf II | Rodinghausen | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | RW Ahlen | M.gladbach II | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |
11/5 19:00 | Fortuna Koln | Schalke 04 II | Draw |
| | | |
11/5 19:00 | | | | |